בדיקת עיקוב - מפחד שעוקבים אחריך?

פורסם על ידי admin
פבר' 01 2010

כאשר אדם חש שהוא נמצא תחת מעקב, באפשרותו להזמין בדיקת עיקוב של חוקר פרטי. כיצד מתבצעת בדיקה זו? לחצו כאן לקריאה נוספת בנושא.

בתחום החקירות הפרטיות קיימת התמחות אשר נקראת בדיקת עיקוב. כל משרד חקירות מקצועי, באמצעות שירותיו של חוקר שטח מנוסה, יוכל באמצעות בדיקת עיקוב לברר האם אדם נתון תחת מעקב.

ברוב המקרים הדבר שיניע פניה אל משרד חקירות פרטיות בבקשה לבצע בדיקת עיקוב תהא אינטואיציה כי מישהו מנסה להתחקות אחת תנועותינו, אך יש להדגיש כי לא די בתחושה כזו בלבד והחשש יתבסס דיו רק אם נתגלו גם סימנים מוחשיים.

ייתכנו אין ספור סיטואציות בהן אדם עשוי להתחיל לחשוד כי מתבצע מעקב אחריו.

לדוגמא, רכב מסוים הנוסע בסמוך אלייך לאורך זמן, חונה קרוב למשרדך או מקום מגורייך. באותו האופן ניתן גם לחוש כאשר הולכי רגל מתנהגים באופן שאינו טבעי, מעורר חשד ומושך תשומת לב.

סימנים כאלה מעוררים חשש שמבוצע עיקוב, במיוחד אם ישנה סיבה לסבור כי יש מי אשר לו אינטרס לערוך עיקוב שכזה. אם התעורר חשש כזה מומלץ לפנות בהקדם למשרד חקירות על מנת שתתבצע בדיקת עיקוב.

אופן ביצוע בדיקת עיקוב

מגוון גדול של טכניקות שונות ומשונות משמשות חוקר פרטי בבצעו בדיקת עיקוב. כך למשל יכול חוקר פרטי לבחון אם דמות חשודה נכנסת אחרי לקוחו אל חנות אליה תאמו שיכנס, האם הדמות החשודה נותרת שם עד שמסיים הלקוח את קנייתו, האם דמות זו מבצעת בעצמה רכישה בחנות וכו'.

כולנו מכירים את הטכניקות הבסיסיות מסרטי הבילוש בהן מסמנים את דלת החדר באמצעות סרט דביק או שערה כך שבעת החזרה אל החדר ניתן יהיה לדעת אם מישהו ערך במקום ביקור.

על אותו המשקל, השארת חפצים מסודרים בצורה מסוימת ומוכרת כך שאם הוזזו ממקומם מיד נחוש בכך.

רחשי רקע בטלפון הביתי או שינוי בטון הצליל נוכח שינוי השדה המגנטי בגלל מכשיר המעקב עשוי ללמד על ציטוטים.

ישנם גם מעקבים המתבצעים באמצעות חדירה למחשב האישי והחדרת תוכנות המנטרות ומתעדות פעולות ועוד. לרשות חוקרים פרטיים המכשור והידע לברר אם מתקיים עיקוב באמצעים טכנולוגיים כגון אלה.

במסגרת בדיקת עיקוב ייערכו סדרת תצפיות שיטתית, מעקב נגדי, ניתוח מאפייני הסביבה של האובייקט ואף האזנות מסוגים שונים תוך עשיית שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים. משרד חקירות טוב יודע להבטיח כי לממצאים שנאספו יהיה בסופו של דבר גם תוקף משפטי במידת הצורך.

מחלת רדיפה או אמת

יש לקחת בחשבון כי הזמנת בדיקת עיקוב אינה מצביעה על מצב בו מדובר בבעיה נפשית של אדם הסובל ממחלת רדיפה וחושב כי הוא נתון למעקב על ידי גורמים עוינים. אלו מקרים של אילוזיה, מקרים בהם אדם מבלבל ומערבב בין מציאות לדמיון.

במצב של בדיקת עיקוב הכוונה היא לחשדות מבוססים לפיהם אדם מבקש ומסכים להיחשף, להיות נתון למעקב מרצונו החופשי תוך כדי מעורבות מלאה על מנת לאפשר לשותפיו המקצועיים אותם שכר לאסוף אינפורמציה ולתעד את התנהגותו.

רק בהתגבש מכלול הנסיבות האמורות לעיל מומלץ לבקש סיוע מחוקר פרטי או משרד חקירות כדי שאלו ירתמו את כל ניסיונם ומשאביהם המקצועיים להבין מהי המציאות הלכה למעשה והאם יש דברים בגו.

משרד חקירות איכותי יידע לבצע מלאכה זו, אף שאינה פשוטה ומצריכה מיומנות גבוהה וניסיון רב.

לסיכום, במידה ואתה חש כי אתה נתון תחת מעקב, מצליח לגבות ולבסס תחושות אלו באמצעות ידיעות מהותיות ולא רק אינטואיטיביות, ההמלצה היא לפנות למשרד חקירות בהקדם האפשרי. החוקר יקבע באמצעות בדיקת עיקוב, בצורה מקצועית וחד משמעית האם מדובר באמת או בתחושה מטעה בלבד.

תגובה אחת

  1. [...] לבצע פשע. יתרה מזאת, אם אינך מוכשר ומנוסה מספיק על מנת לנהל מעקב, קיימת אפשרות כי האובייקט יזהה אותך ועלול להיגרם [...]

טראקבק לפוסט זה