מהם תחומי הפעילות של משרדי חקירות?

פורסם על ידי admin
יוני 30 2010

מהם התחומים המרכזיים בהם עוסקים משרדי חקירות? מתי יוכל משרד חקירות לעזור לך ואיזה סוג של מידע תוכל להשיג באמצעותו? קראו על תחומי הפעילות של חוקרים פרטיים בכתבה הבאה.

משרדי חקירות מספקים שירותים ייחודיים של השגת מידע בדרכים מקצועיות שונות. מדובר במידע אותו במקרים רבים קשה להשיג ללא הפעלת משרד חקירות מנוסה.

משרדי חקירות מסייעים לאנשים, לחברות, לתאגידים ולעיתים אף למדינות, להשיג מידע חשוב, לאתר אנשים אשר מיקומם אינו ידוע לאיש (לעיתים תוך שיתוף פעולה בין המשטרה למשרד חקירות).

כמו כן משרדי חקירות מאפשרים להציג מידע שלם וברור אודות אדם מסויים, פעילויותיו, רכושו ואפילו הרומנים שהוא מנהל – וכל זאת באופן דיסקרטי ומהימן ותוך השגת מידע אשר ניתן להשתמש בו באופן חוקי מכיוון שהוא תקף בבית המשפט.

משרדי חקירות עוסקים בתחום הרומנטי של בילוש ומעקב, אולם מדובר בעבודה אחראית, מורכבת, הדורשת מיומנויות רבות מספור.

בחירת משרד חקירות
איכותי הנה משימה לא פשוטה, אך משרד חקירות טוב יעסיק חוקרים המתמחים במגוון תחומים, חוקרים בעלי רשיון כחוק והשכלה נרחבת בתחומים שונים – החל מציוד מעקב ובילוש וכלה ביחסי אנוש מעולים.

משרדי חקירות – במה מטפלים משרדי חקירות?

משרדי חקירות מספקים שירותים ללקוחות שונים – החל מאדם בודד (למשל, גבר או אשה המתמודדים עם החשד של בן זוג בוגד ומעוניינים להשיג ראיות בדבר על מנת לדרוש גט) וכלה בארגונים (למשל, ארגונים המעוניינים באיסוף מודיעין עסקי מפורט בנוגע לאיגוד מתחרה או לפני חתימה על הסכם עבודות משותף עם ארגון אחר וכדומה).

משרדי חקירות מנהלים חקירות פרטיות בתחומים שונים:

איתור מידע עסקי – גילוי מידע אודות שותפים עסקיים או מתחרים. כמובן, שהעסקת משרד חקירות במקרים כאלה נועדה לגלות את מה שהארגון המדובר אינו מוכן לחשוף.

לעיתים, יש עניין לבחון האם ארגון מסויים מסתיר מידע או מציג מידע מסולף, על מנת להבין לאשורו את מצב הארגון הנחקר או שיש צורך לקיים חקירות פנים ארגוניות.

באותה נשימה נאמר כי יש משרדי חקירות אשר מסייעים לארגונים דווקא באבטחת מידע או בשמירה כי מידע סודי לא יוכל להגיע ללקוחות, מתחרים ושותפים.

חקירות לאיתור אנשים – מצבים רבים מעוררים את הצורך לאתר אדם שנראה כי הוא נעלם מעל פני האדמה.

אחד המצבים הנפוצים ביותר המביא לצורך לאתר אנשים באמצעות משרד חקירות הוא היעלמותו של אדם החייב בתשלום דמי מזונות עבור ילדיו או היעלמותו של אדם החייב כספים באופן כללי.

משרד חקירות יכול להתחקות על עקבותיו של אדם אפילו אם זה עזב את הארץ. במקרים רבים, מסוגל משרד חקירות להצליח במקרי איתור כתובת או איתור לפי מספר טלפון של אדם שאינו נמצא וכך למסור לו מסמכים משפטיים מחייבים.

בילוש ומעקב – משרדי חקירות פרטיות מקבלים לעיתים תיקי בילוש כאשר עליהם לתעד את מהלך יומו של אדם, לעקוב אחריו, לצלם ולמצוא ראיות לפעילויות שהוא עושה (למשל, מנהל רומן, מתראה עם מתחרים, מועל בכספים, עוסק בפעילויות לא חוקיות, וכדומה).

כאן נדרשת מיומנות גבוהה, שימוש באביזרי בילוש, שיטות מעקב, דיסקרטיות, זריזות, ועבודה מושכלת ומנוסה, על מנת להציג ראיות קבילות וברורות במהירות.

חוק החוקרים הפרטיים

משרדי חקירות או חוקרים פרטיים מחוייבים על פי חוק בהחזקת רשיון חוקר פרטי (או רשיון משרד לחקירות פרטיות) מטעם המחלקה לרישוי חוקרים פרטיים ושירותי שמירה של משרד המשפטים.

על מנת להשיג רשיון כזה יש צורך להיבחן בבחינה בדיני ישראל ובאתיקה מקצועית לחוקרים פרטיים, המתקיימת על ידי המחלקה לרישוי חוקרים פרטיים.

בנוסף, חוקרים פרטיים עוברים בדיקת רישום פלילי ומחוייבים לתקופת התאמנות הדומה לסטאז', המאפשרת לחוקר פרטי לצבור נסיון.

חקירות פרטיות בארץ ובחול

חקירות ומעקבים על ידי משרדי חקירות נערכים לא רק באופן מקומי ובארץ, אלא לעיתים גם בארצות אחרות.

כמובן שמיקום החקירה מהווה מידע חשוב כאשר בוחרים משרד חקירות. משרדי חקירות צוברים נסיון במדינות שונות ורבות וכך משרדי חקירות בארץ מסוגלים להציג תוצאות טובות בעריכת חקירות במדינות רבות אחרות.

חקירות אלו מצריכות שליטה בשפה ובתקנות המקומיות והיכרות עמוקה עם החוקים המתאימים על מנת שראיות שיתקבלו מעבר לים יהיו קבילות כראיות שהושגו באופן מקומי.

טראקבק לפוסט זה