המדריך המלא לציוד מעקב - ציוד הקלטה וצילום

פורסם על ידי admin
יולי 07 2010

חושדים בכך שמשהו אינו מתנהל כשורה ורוצים עדות מצולמת או מוקלטת? בבלוג חקירות מציג בפניכם מדריך מלא לציוד מעקב, אז כל שנותר לעשות הוא לקרוא.. ולצאת לדרך.

במהלך חיינו אנו נתקלים במצבים בהם אנו נדרשים להוכיח נקודה מסויימת או לוודא חשש שהתפתח. הסיטואציה יכולה להיות מובנית בתוך סוג העבודה או להוות הפתעה גמורה.

כך או כך, מגיע המצב בו עליך להיעזר בציוד מעקב על מנת לאושש את חשדותיך או לגלות כי אתה טועה.

ציוד מעקב הוא ה"נציג" שלך במקום בו אינך יכול להיות. לעיתים, העובדה כי אינך שם היא המקור לכל הבעיות, כמו במקרים של גניבה ממקום עבודה או חלילה בגידות.

טכנולוגיות חדישות של מכשירי מעקב

מבחינה טכנולוגית תחום ציוד המעקב השתכלל עד לרמות גבוהות. אם ברצונכם לבצע מעקב מבלי שתתגלו, הרי שהמשימה הזו פשוטה מכפי שחשבתם. עליכם רק לבחור איזה סוג של הוכחה אתם רוצים, הקלטת שמע? ויזואלית? גם וגם?

עט נובע רגיל יכול להוות מכשיר הקלטה משוכלל עד כ- 8 שעות. כמו כן, ניתן להתקין צ'יפ קטן לטלפון המקליט את כל השיחות. טייפ הקלטה זעיר המשתחל בקלות לארנק מקליט את השיחה באיכות מצויינת.

מבחינה ויזואלית, תחום הסלקת המצלמות מאפשר מעקבים בכל מקום בבית או במשרד, וניתן להחביא מצלמות נסתרות בתוך נר ריחני, בתוך הארון, בתוך הקיר בצורת שקע או מבט מלמעלה מהמנורה. כל האמצעים הללו הם זעירים והסיכוי שיגלו אותם בעין בלתי מזויינת וללא מידע מוקדם הוא אפסי.

בנוסף, ניתן להצמיד ציוד מעקב לנעקב עצמו. מכשיר מעקב המוצמד לאוטו יגלה את מיקומו של האדם בכל רגע ובכל זמן.

פלאפונים מיוחדים מהווים גם מכשירי מעקב, מתנה בדמות עט או תכשיר איפור יכולים לשדר את מיקומו של הפרט ישירות למחשב - כבר לא רק בסרטים, מדובר בפתרונות ממשיים אך לא חוקיים ולא קבילים משפטית.

מי משתמש בציוד מעקב?

כאמור, קהל היעד הוא מגוון. בעלי עסקים, ביניהם מסעדות, חנויות ומשרדים הרוצים לאמת או להפריח חשש של גניבת ציוד משרדי, שימוש במחשב או גניבת אוכל.

מעקבים רלוונטיים גם למקרים בהם יש צורף באיסוף מודיעין עסקי, אנשים פרטיים החוששים מפני בגידת בני הזוג, שותפים לעסקים החוששים מגניבת כספים חשאית, תביעות ביטוח הרוצות להוכיח כי האדם התובע אינו מוגבל ועוד.

במקרים רבים, עצם הנוכחות של ציוד מעקב מונע את הבעיה. כיום, ברוב המשרדים, החנויות והמסעדות מצוי ציוד מעקב גלוי לכולם. בצורה זו העובדים נמנעים מלחשוב על מעילה או גניבה ואין צורך להוכיח או להפריח שום חשד.

היכן משיגים ציוד מעקב?

במסגרת פעילות משרדי חקירות מציעים משרדים רבים ציוד מעקב חשאי. חוקרים פרטיים מיומנים מתעדכנים בחידושים וההמצאות בתחום ומביאים אותם אל החנות של המשרד. בהזדמנות זו תוכלו גם להתייעץ לגבי סוג המכשיר הרצוי לכם בעקבות הסיטואציה.

לעיתים, טייפ הקלטה זעיר מספיק בהחלט על מנת להשיג הוכחות חותכות כאשר מדובר בביצוע האזנות סתר. לפעמים יש צורך בציוד מורכב יותר כמו תוכנת איסוף מידע, העוקבת אחר השימוש במחשב הביתי או המשרדי.

במשרד תוכלו לקבל הכוונה מקצועית של חוקר פרטי לגבי המעקב עצמו, המגבלות החלות עליו ודרך ביצועו בצורה הטובה ביותר.

לפני השימוש בציוד חשוב לוודא כי הוא עובד ולתרגל את השימוש מספר פעמים על מנת שלא יקרוס ברגע האמת. כאמור, חשוב לבדוק את חוקיות ההקלטה או הצילום כדי לבטח את עצמכם מתביעות נגד במקרה של אי הצלחה.

תגובה אחת

  1. [...] ציוד המעקב בתחום התצפיות השתפר ומשתפר פלאים כל הזמן. על המתצפת או העוקב להכיר את הטכנולוגיה העומדת לרשותו ולהשתמש בה אך ורק בעת הצורך. [...]

טראקבק לפוסט זה