סקירה של מכשירי הקלטה לצרכי מעקב

פורסם על ידי admin
יולי 21 2010

האזנות סתר שימשו עוד משחר ההיסטוריה לצורך איסוף מידע מפליל אחר אנשים שנחשדים במעשים לא כשרים. קראו על סוגי מכשירי ההקלטה הקיימים בשוק וגלו איזה מכשיר מתאים למטרותיכם.

אחד הכלים ההכרחיים והחשובים ביותר המסייעים בביצוע חקירה נאותה הוא מכשיר הקלטה.

ניתן להשתמש במכשיר הקלטה לצורך איסוף מידע וראיות, אשר במידה ונעשו לפי החוק גם קבילות בבית המשפט.

חוק האזנות סתר אומר כי לא ניתן להקליט שיחה ללא השתתפות אחד הצדדים. במילים אחרות, המקליט חייב להיות אחד הצדדים בשיחה אך אינו חייב ליידע את הצד השני.

מכשירי הקלטה עוזרים לחשוף שקרים, שערוריות, בגידות וגנבות. כל אדם המבצע חקירה כלשהי מוכרח להחזיק ציוד מעקב כלשהו שיגבה את מעשיו. רצוי שהמכשיר יהיה טוב ואיכותי ושהמפעיל אכן יידע להשתמש בו.

מכשירי הקלטה אנלוגיים

מכשירי הקלטה אנלוגיים נקראים גם טייפ מנהלים. זוהי הגרסה הישנה והמוכרת של מכשירי הקלטה לשם ראיונות עיתונאים וגם לשם חקירות פנימיות.

המכשיר הוא קטן וקל לנשיאה בכיס או בתיק. הוא מכיל תא אחד שלתוכו נכנסת קסטה קטנה אותה רוכשים בחנויות מיוחדות של בילוש.

יתרונו של טייפ המנהלים הוא באמינות שלו ובפשטות ההפעלה – פליי, קדימה ואחורה.

חסרונו בכך שצריך להפעילו בזמן ולדאוג שצד הקסטה לא יסתיים לפני שהחקירה הושלמה. כמו כן, איכותו טובה לשיחה קרובה אך לא להקלטה מרחוק.

מכשירי הקלטה אנלוגיים זולים מאוד ומגיעים עד מאות בודדות של  שקלים בלבד, גם כאשר מדובר בחברות אלקטרוניקה איכותיות מאוד. יחד עם זאת, ניתן למצוא טייפ מנהלים במאה שקלים בלבד.

מכשירי הקלטה דיגיטליים

המהפכה הדיגיטלית לא פסחה גם על תחום הבילוש והחקירה, ואכן מכשירי הקלטה דיגיטליים הם בהחלט שיפור ניכר לעומת טייפ המנהלים.

מכשירים אלה לא נזקקים לקלטת וניתן להפעילם במשך שעות ללא דאגה. איכות ההקלטה שלהם מצויינת וניתן להעלותם על מחשב ולשפר את הסאונד במידה וצריך.

מכשירי הקלטה דיגיטליים תומכים בקבצי MP3 ורובם קטנים ודקים ונכנסים לכיס הג'ינס בקלות ולא מעוררים תשומת לב בכלל.

מכשירים אלה יקרים יותר ממכשירים אנלוגיים ויכולים להגיע לסכומים של מאות ואלפי שקלים. יחד עם זאת, ריבוי האופציות ואיכות ההקלטה בהחלט הופכים את הרכישה לכדאית.

מכשירי הקלטה לטלפון

מכשירי הקלטה לטלפון נפוצים מאוד לצורך מעקבים בימים אלה, כשהתקשורת נעשית דרך הטלפון ולא פנים אל פנים.

מערכת הקלטה ארגונית עולה עשרות אלפי שקלים ודורשת פרוצדורה והדרכה של חודשים. לעומת זאת, מכשירי הקלטה מקומיים זולים יותר וכל אחד יכול להשתמש בהם ולהקליט שיחת טלפון לצורך חקירה.

עוד כמה דברים שכדאי לדעת

ניתן להשכיר מכשירי הקלטה לחקירה חד פעמית. יחד עם זאת, מכשיר הקלטה אינו יקר וניתן להשתמש בו למגוון נושאים והוא יכול להיות מסווה בתוך שעון, תיק ומצלמה.

מכשירי הקלטה רוכשים בחנויות בילוש או אצל חוקרים פרטיים. ניתן למצוא אותם על גבי הרשת ולדאוג למשלוח עד הבית, עניין התורם לחשאיות הנחוצה בכל חקירה.

מוטב לנסות את מכשיר ההקלטה לפני השימוש. בררו כי הקסטה פועלת, כי שומעים טוב ושהמכשיר לא "קורס" ברגע האמת. בהצלחה!

טראקבק לפוסט זה